עגלת הקניות

0
סה"כ עלות המוצרים

תנאים למניעת התרופפות בקרב הנזירים

Thanissaro Bhikkhu
06/02/2018
http://www.accesstoinsight.org/tipitaka/an/an07/an07.021.than.html
תרגום: מרב ראט ואילן לוטנברג

כך שמעתי, פעם אחת שהה המבורך בראג’גהה על הר פסגת הנשרים. שם הוא פנה לנזירים:
“נזירים, אני אלמד אתכם את שבעת התנאים המובילים למניעת התרופפות. הקשיבו ושימו לב. אני אדבר”.
“כן, אדון,” ענו הנזירים.
המבורך אמר: “ומה הם שבעת התנאים המובילים למניעת התרופפות?

” כל עוד הנזירים נפגשים לעיתים תכופות והרבה, הצמיחה שלהם יכולה להיות צפויה, לא ההתרופפות שלהם.

“כל עוד הנזירים נפגשים בהרמוניה, נועלים את האסיפה שלהם בהרמוניה, ומנהלים את ענייני הסנגהה בהרמוניה, הצמיחה שלהם יכולה להיות צפויה, לא ההתרופפות שלהם.

“כל עוד הנזירים לא פוסקים לגבי מה שלא נפסק או לא מפרים את מה שנפסק, אלא מתרגלים כמתחייב מחוקי התרגול שקיבלו על עצמם, כפי שהם מצוּוים, הצמיחה שלהם יכולה להיות צפויה, לא ההתרופפות שלהם.

“כל עוד הנזירים מעריכים, מוקירים, מעריצים ומכבדים את הנזירים הזקנים – הבכירים, שהוסמכו לפני זמן רב, האבות של הסנגהה, המנהיגים של הסנגהה, מתייחסים אליהם כאלו שראוי להקשיב להם, הצמיחה שלהם יכולה להיות צפויה, לא ההתרופפות שלהם.

“כל עוד הנזירים לא נכנעים לכוחה של תשוקה שעלתה המובילה להתהוות מחודשת, הצמיחה שלהם יכולה להיות צפויה, לא ההתרופפות שלהם.

“כל עוד הנזירים רואים את התועלת האישית שבשהייה במקומות מבודדים בטבע, הצמיחה שלהם יכולה להיות צפויה, לא ההתרופפות שלהם.

“כל עוד כל אחד מהנזירים נחוש בדעתו: ‘אם ישנו אדם הנוהג כהלכה והולך בדרך חיי הטוהר שעדיין לא הגיע [אל הסנגהה], הלוואי שאדם כזה יגיע; והלוואי שכל אלו הנוהגים כהלכה והולכים בחיי הטוהר יחיו בנוחות’, הצמיחה שלהם יכולה להיות צפויה, לא ההתרופפות שלהם.

“כל עוד הנזירים נשארים איתנים בשבעת התנאים האלו, וכל עוד שבעה תנאים אלו מתקיימים בקרב הנזירים, הצמיחה של הנזירים יכולה להיות צפויה, לא ההתרופפות שלהם.

פריטים נוספים

בתי הקדשה

תרגום: מאנגלית: יסמין הלוי

לוּ כל בעלי התודעה, כל הסובלים בגופם ובנפשם יזכו באוקיינוס של אושר ושמחה בזכות חסד זה שצברתי.   לו לא יסבול איש יחלה או יעשה רע לא יפחד ולא ימעיט […]

library image

הדרשה אודות האהבה (Metta-sutta)

תרגום: אביתר שולמן

לאחר שהבין את המקום השקט, אותו יש לקיים בראש ובראשונה על-ידי פעילות מיטיבה – עליו להיות מסוגל, ישר, נכון, בעל דיבור טוב, רך וללא יוהרה,   שבע רצון, אחד שקל […]

library image

סוטרה סדאקה

תרגום: ורד כספי

שמעתי שפעם המבורך גר בין הסומבהאנים. ישנה עיר סומבהאנית הנקראת סדאקה. שם פנה המבורך אל הנזירים ואמר “נזירים!”. “כן, אדוני” ענו הנזירים. המבורך אמר: “פעם, נזירים, לוליין במבוק  העמיד מוט […]

library image
Skip to content