קורסים סדנאות וריטריטים

קבוצות תרגול ולימוד קבועות

מדיטציה בודהיסטית - למה ואיך

סדרת מפגשי "שבילים רבים – דהרמה אחת"

  • תאריך: 01.06.18 09:30
  • תאריך סיום: 01.06.18 13:30
  • מרצה: ד"ר אביתר שולמן, ד"ר עודד ארבל, מאיר זוהר, שלמה בזם, אבי פאר
  • ארגן: בודהיזם בישראל
  • מקום האירוע: סמינר הקיבוצים, אודיטוריום 70, דרך נמיר 149, תל-אביב
  • מספר מקומות פנויים: 151
  • הירשם לאירוע

  • ביטול הרשמה
 
סדרת מפגשי "שבילים רבים – דהרמה אחת"
 
מדיטציה בודהיסטית - למה ואיך
 
יום שישי, 1 ביוני 2018
 
10:00-13:30 (התכנסות ב-9:30)
בסמינר הקיבוצים, אודיטוריום 70, דרך נמיר 149, תל-אביב
 
 
משתתפים: ד"ר אביתר שולמן, ד"ר עודד ארבל, מאיר זוהר, שלמה בזם, אבי פאר
מנחה: אילן לוטנברג
 
* * *
המונח ״מדיטציה״, כפי שמבינים אותו כיום, אינו מופיע בטקסטים הבודהיסטיים. הבודהה משתמש במונח ״בהאוונא״ שמשמעותו אימון ופיתוח התודעה.
 
גם מושגים כמו ״מיינדפולנס״ ו״ויפאסנה״ שמקובל כיום לקשר עם בודהיזם מבטאים הבנה חלקית ולעיתים אף בעייתית של הדרך הרדיקלית שהבודהה הציג.
 
במפגש זה נציג התייחסויות שונות לתפיסת העולם הבודהיסטית, המשלבת תרגול ולימוד להגשמת חוכמה וחמלה, ונאתגר את הגישה המצמצמת את הבודהיזם לפרקטיקה של שיפור באיכות החיים.   
 
נשמח אם תיידעו גם את חבריכם או כל מי שהנושא עשוי לעניין אותו/ה
 
 
"שבילים רבים - דהרמה אחת", הינה סדרת מפגשים העוסקת בנושאים שוניםמנקודות המבט של המסורות השונות בדרך הבודהיסטית. כל מפגש כולל תרגולמדיטציה מודרך, פאנל של מורים נציגי המסורות השונות, ופרק זמן לשאלותותשובות.
 
עלות המפגש: 50 ₪.
- הסכום מיועד לכיסוי הוצאות המפגש, לאחזקת ולתפעול האתר, להפקת כתב העת וספרי דהרמה ולכל הוצאות התפעול השוטפות של "בודהיזם בישראל".                                                            
- בסיום המפגש תינתן אפשרות לתרום למורים כנדיבות הלב. (דאנה). 
- מישידו אינה משגת לשלם סכום זה, מוזמן בלב פתוח לבוא ולשלם כפי יכולתו.
 
 
על המשתתפים:
 
אביתר שולמן
מלמד בודהיזם ודת והגות הודית באוניברסיטה העברית בירושלים בחוגים למדע הדתות וללימודי אסיה. הוא פרסם את הספר
, Rethinking the Buddha: Early Buddhist Philosophy as Meditative Perception  שיצא לאור בהוצאת Cambridge University Press ב-2014. הוא פרסם גם שני ספרי תרגום של כתבים בודהיסטים לעברית - "שירת השורש של דרך האמצע", שהוא תרגום ה"מולה-מדהימקה-קריקה" של נאגארג'ונה, ו"שירת הארה: תרגומים מהשירה הבודהיסטית העתיקה" (הוצאת כרמל 2010, 2013). חי במושב מטע, אב לחמישה.
 
עודד ארבל
פסיכיאטר ופסיכותרפיסט. מייסד ומנהל את מרפאת המיינדפולנס של המרכז לבריאות הנפש בבאר שבע, ועומד בראש התכנית להכשרת מטפלים בגישות מבוססות מיינדפולנס של מרכז המיינדפולנס המדברי. עומד בראש מסלול המטפלים של פסיכודהרמה. עוסק במחקר קליני בתחום התערבויות טיפוליות בהשראה דהרמית. עוסק בטיפול דינאמי, פרטני מבוסס מיינדפולנס ובודק את המימשק בין תיאוריות פסיכואנליטיות קלאסיות לדהרמה. יושב, לומד ומלמד זן בודהיזם. 
 
מאיר זוהר
הוא מחבר הספרים "בודהיצ'יטה: בדרך אל הרגע הזה" ו"קליאנה מיטרה: ליווי דרך || רעות רוחנית". הוא היה נזיר בודהיסט תשע שנים, למד עם תיק-נהאט-האן (Thich Nhat Hanh), ולומד רבות גם מקרישנמורטי (J. Krishnamurti).
כיום מאיר חי בקרית טבעון, ומלמד את דרך קשב – הדרך הבודהיסטית בגישה לא-דואלית, מדיטציה לא-דואלית כדרך חיים. הוא פוגש אנשים בסדנאות ומפגשים קבוצתיים, ומציע ליווי דרך גם ליחידים.
 
שלמה בזם
לומד מלמד ומתרגל בודהיזם טיבטי, מאהמודרה ודזוגצ'ן, תלמידו של קרמה צ'גמה רינפוצ'ה. וסנגטרול רינפוצ'ה – שושלת הקגיו. מייסד MEDITATION FACTORY , מרכז בודהיסטי לתרגול ולימוד בהרצליה. מתרגל  צ'י קונג וקרטה  מזה 45 שנה, ייסד וניהל חברות תכנה והיי טק בארץ ובעולם.
 
אבי פאר
לומד ומתרגל בודהיזם ומדיטציה בודהיסטית מזה 23 שנים. מלמד בודהיזם במסגרות שונות, בגישה אישית ובחיבור לחיי היומיום. ממייסדי אתר "בודהיזם בישראל". שותף לתרגום לעברית והוצאה לאור של ספרים בודהיסטים להפצה חופשית ומחברם של ספרי שירה והגות.
 
 
* * *
עקב אילוצי האולם שעומד לרשותנו מספר המקומות מוגבל, ולכן אנו מבקשים להירשם מראש באתר "בודהיזם בישראל".
 
 
 
מי שנרשם למפגש מתבקש להגיע בזמן ובפניות מלאה, להיות בו לכל אורכו ולא לעזוב לפני סיומו.

תודה,
 
צוות "בודהיזם בישראל"
הרשמה לרשימת התפוצה וקבלת כתב העת ועדכונים

הבט בבובה המקושטת הזו, בגוף הפצוע, המורכב.
החולה, המלא בתוכניות , אשר אין בו יציבות לאורך זמן.

(דְּהַּמָּפָּדָּה 147 )